Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 czerwiec 2021 16:59

Powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki a tradycja Oświecenia

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oddział wrocławski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów powraca do organizowania otwartych spotkań w ramach Wrocławskiego Forum Wolnej Myśli. Rozpoczynamy już w najbliższy czwartek 24.06 o godzinie 18:30 wystąpieniem członka Zarządu Głównego PSR Kamila Gawła, pt. "Powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki a tradycja Oświecenia", które odbędzie się w lokalu PROZA (Przejście Garncarskie 2, Wrocław).

Prelegent przedstawi wpływ ideałów Oświecenia na ustrój Stanów Zjednoczonych, na codzienne życie Ameryki okresu kolonialnego oraz ery niepodległości, a także będzie poszukiwał wątków oświeceniowych w fundamentalnych dla powstania tego państwa aktach prawnych, takich jak choćby Deklaracja Niepodległości.

Po prelekcji przewidziana jest dyskusja, wydarzenie ma więc również charakter integracyjny.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 czerwiec 2021 17:04
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane